تزریق بوتاکس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 بوتاکس (Botox)

بوتاکس چیست؟ بوتاکس سم باکتری کلستریدیوم بوتولونیم است.

این سم قادر است در محل اتصال عصب به عضله تاثیر کرده و مانع انتقال جریان عصبی از عصب به عضله و در نتیجه فلج شدن عضله می گردد. از این خاصیت سم در علم زیبایی برای برطرف کردن چین و چروک های    و دور چشم و بالا بردن ابروها استفاده می شود.

با ورود بوتاکس ( Botox ) برای اولین بار به کشور ٬ زنان میانسال به تزریق آن روی آوردند و تزریق بوتاکس جهت رفع چین و چروک پوست در کشور به سرعت شیوع یافت تا جایی که  امروزه علاوه بر دختران جوان بین ۲۰ – ۲۵ ساله ٬ مردان نیز از متقاضیان تزریق بوتاکس به شمار می روند و از آنجا که میزان تاثیر و ماندگاری بوتاکس از ۴ ماه تا حد اکثر ۹ ماه بوده و معمولا با گذشت ۸ ماه از تزریق آثار چین و چروک مجددا نمایان می شود اکثر افرادی که حداقل یکبار بوتاکس تزریق نموده اند مصر به تزریق مجدد آن می باشند بطوریکه در تهران روزانه بین ۲ تا ۳ هزار مراجعه جهت تزریق بوتاکس به کلینیک ها و مطب ها وجود دارد و بسته به نوع آمپول ٬ تخصص و شهرت جراح ٬ هزینه آن بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان تغییر می نماید.

انواع بوتاکس:

بوتاکس به صورت ویال های یک نفره، دو نفره و سه نفره در غالب برندهای مختلف Canitox (چینی ـ کانادایی) ، Nuronox (کره ای) و Dysport (انگلیسی) در بازار وجود دارد.

نحوه تزریق:

تزریق بوتاکس به صورت سرپایی و در مطب بدون بی حسی انجام می شود. به این صورت که پودر موثر بوتاکس با سرم نرمال مالین رقیق و در جای مناسب تزریق می شود.

مراقبت های پس از تزریق:

تا یک ساعت پس از تزریق باید در عضلات ناحیه انقباض و انبساط به صورت شکلک درآوردن جهت جذب و بالا انداختن ابروها بیشتر دارو صورت گیرد.

ـ تا 6 ساعت بدن به صورت زاویه 90 درجه قرار گیرد. یعنی دراز کشیدن و خم شدن ممنوع است.

ـ حتی الامکان تا 24 ساعت بعد از تزریق آب گرم به محل تزریق زده نشود. استحمام آب گرم صورت نگیرد و محل در مواجهه با گرما قرار نگیرد. (گرما دارو را بی اثر می کند)

در چه کسانی نباید بوتاکس تزریق شود؟

کودکان ـ بیماران قلبی حاد ـ باردار ـ شیردهی ـ ناراحتی عصبی ـ عضلانی مثل ماستینی گراد و ALS

ـ وجود عفونت فعال در محل تزریق

ـ وجود حساسیت دارویی در بیمار

اوج اثر بوتکاس 2 هفته بعد از تزریق ظاهر می شود.

و تا 6-4 ماه پس از تزریق باقی می ماند.

عوارض تزریق بوتاکس :

ـ کبودی مختصر که به زردی بهبود می یابد.

ـ آلرژی به دارو که از خارش مختصر و ترمزی تا تورم کل صورت متغیر است.

ـ افتادگی پلک (تبوز) از روز 3 تا 12 پس از تزریق خودش را نشان می دهد و برای 4 تا 6 هفته باقی می ماند.

افتادگی پلک یک عارضه موقت و قابل بازگشت است . 

بازدید 5860 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور