خال برداری و جراحی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

 خال برداری با دستگاه آر-اف سرجیکال بدون آسیب به بافت ‍ پوست

 برداشت ضایعات پوست با سیستم رادیوفرکانسی (RF سرجیکال )

برداشتن خال با لیزر یکی از بهترین و سریعترین روش ها و در عین حال بسیار ایمن می باشد. خال صورت بجز در یکی دو جای استثنایی در هر کجای صورت که باشد ظاهر خوبی برای فرد ایجاد نمی کند. اکثر خالها تجمع سلول های رنگدانه ای به نام ملانوسیت هستند. درون ملانوسیت ها ماده ی رنگی به نام ملانین تولید می شود ورنگ تولید شده باعث رنگی شدن سلول های ملانوسیت می شود. توزیع و فراوانی ملانوسیت ها تعیین کننده ی رنگ پوست است. تجمع بیش از حد ملانوسیت ها در مساحت کوچکی از پوست باعث ایجاد خال می شود. گاهی این تجمع با بالا آمدن پوست همان ناحیه همراه می شود که نتیجه ی آن خال برجسته است.

روش های متعددی برای برداشتن خال وجود دارد. یکی از روش های مرسوم جراحی است. اما مشکل بزرگ در روش جراحی، لزوم انجام برش عمیق جهت برداشتن خال است. همین برش عمیق موجب ایجاد جای زخم یا اِسکار می شود. به همین دلیل برداشتن خال با لیزر بیشتر توسط افراد انتخاب می گردد زیرا شانس اسکار و باقی ماندن جای آن کمتر است.

برای برداشتن ضایعات پوستی مثل زگیل، خال و منگوله های پوستی (Sking tag) به روش غیر جراحی و کم تهاجمی از دستگاه RF سرجیکال استفاده می شود.

RF سرجیکال مانند دستگاه های الکتروسرجیکال قدیمی از طریق امواج الکتریکی عمل می نماید با این تفاوت که این امواج در حد فرکانس های رادیویی (200 کیلوهرتز تا 5 مگا هرتز) هستند که سبب تغییر در فشار سلولی می شوند. عبور موج رادیو فرکانسی سبب لرزش مولکول آب سلول ها و تبخیر آن در دمای پائین می گردد.

به این ترتیب امکان ایجاد برش ظریف تر و دقیق تر بدون ایجاد درد و خونریزی و بدون آسیب به بافت سالم فراهم می شود و در نهایت اسکار کمتری به جای می گذارد.

ضایعات پوست با دستگاه RF سرجیکال نیاز به بی حسی ندارد یا نهایتاً بی حسی مختصر لازم است و به صورت سرپایی و در مطب انجام می شود.

بازدید 3229 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور