مزوتراپی سر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مزوتراپي سر


مکانیزم عمل مزوتراپی

در مزوتراپی از هر دو محرک فیزیکی (مکانیکی) و شیمیایی استفاده می‌شود. بسته به مشکل مورد درمان، دوزهای کوچکی از داروهای مختلف به نواحی معینی از پوست سر تزریق می‌شوند. این دوزها مثل یک گلوله دارویی عمل می‌کنند که مستقیماً به ناحیه مورد نظر از بدن انتقال داده می‌شود.

مکانیکی: سوزن یک سوراخ ریز در پوست ایجاد می‌کند که محرک یک فرایند التیام است. پوست در واکنش به این آسیب کلاژن و الاستین تولید می‌کند، که دو عنصر کلیدی تشکیل دهنده ساختمان پوست هستند. از آنجا که این تزریقات باعث هیچگونه آسیب واقعی به کلاژن یا حذف آن نمی‌شوند، کلاژن‌ جدید به کلاژن موجود اضافه می‌شود.

شیمیایی: ترکیبات فعال تزریق شده اندام‌های مورد نظر را تحریک می‌کنند. برای مثال، اگر گردش خون ضعیف باشد، از یک ماده گشاد کنند عروق (مثل کومارین) استفاده می‌شود؛ در صورت وجود التهاب بیش از حد، از یک داروی ضدالتهاب (مثل سیلیکون ارگانیک) استفاده می‌شود. کیفیت ماده مورد استفاده و تأثیر ترکیب آن در درمان مورد نظر، از مهمترین موارد در این روش هستند. نکته جالب این است، که می‌توان ترکیب آمینو اسیدها، مواد معدنی، ویتامین‌ها، کوآنزیم‌ها و اسیدهای نوکلئیک تزریق شده را کاملاً مطابق با نیازها و ترجیحات بیمار اصلاح کرد. به علاوه، این روش بی‌خطر و بدون درد بوده و بدون هرگونه نیاز به تزریق بی‌حسی موضعی یا حتی تعویض لباس بیمار، انجام می‌شود.

كوكتل ها

(مواد مغذی و ویتامین های محلول)توسط متخصص پوست، جهت جلوگیری از ریزش مو، بازگشت موی ریخته

در مزوتراپي سر موادي چون مينوكسيديل كه باعث تحريك رويش مومي شود از طريق سوزن وارد پوست سر مي شود در صورتيكه علت ريزش مو هورموني باشد اين روش جهت رويش مجدد موهاي ريخته شده استفاده مي شود ولي اگر علل ديگري مثل جراحي هايي كه موجب ريزش مو به دنبال كمبود مواد معدني و ويتامين ها نيز علت ريزش مو باشد اين روش درماني بسيادر موثر تر خواهد بود چون علت ريزش مو را كاملا برطرف مي كند.مزوتراپي در صورتيكه بطور مكرر استفاده شود پاسخ دهي درماني بهتري خواهد داشت.

از عوارض آن مي توان به كبودي در روزهاي اول پس از تزريق اشاره كرد.

 

 

 

بازدید 2363 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور