رفع آکنه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رفع آكنه

 


پوست شما دوست شماست. شما پوست‌تان را دوست دارید و پوست‌تان هم شما را دوست دارد. پوست، شما را از عوامل بیرونی محافظت می‌کند و در واقع شما را به شکلی که باید باشید حفظ می‌کند. شما هم در مقابل، تمام تلاش‌تان را می‌کنید تا آن را از هر آسیبی حفظ کنید. بعد یک روز جوش‌های زشت از پوست‌تان بیرون می‌زنند و شما ناگهان از پوست‌تان متنفر می‌شوید و به مواد شیمیایی مزخرف یا ماساژهای گران‌قیمت روی می‌آورید. این روش خوبی برای تشکر از دوستی که همیشه همراه شما بوده به نظر می‌رسد. اما باید بدانید که این تقصیر پوست شما نیست. پوست‌تان نمی‌تواند از ترشح هورمون‌های بدن شما که باعث جمع شدن چربی در منافذ آن می‌شوند، جلوگیری کند یا مانع باکتری‌های گرسنه‌ای شود که وارد این منافذ می‌شوند تا از چربی‌ها تغذیه کنند.

 پوست به طور طبیعی برای جلوگیری از به وجود آمدن جوش در سطح پوست ماده ترشی را ترشح می کند که این عمل در زمان وجود و ترشح چربی و یا خشکی زیاد به درستی ترشح و عمل نمی کند که برای انجام بهتر این بخش از پوست بهتر است از قلیایی کردن پوست توسط صابون خودداری کنیم و تا حد امکان از مصرف مواد غذایی و یا کرم های چرب خودداری کنیم و در عین حال رطوبت پوست را به وسیله مصرف آب و میوه و سبزیجات تامین کنیم.

با ليزر آكنه به دليل التهاب فوليكولهاي چربي مو اتفاق مي افتد.فوليكول هاي چربي از خود چربي ترشح مي كنند كه از طريق منافذ فوليكول مو خارج شده و به سطح پوست مي رسند و سپس از طريق شستشو شسته مي شوند.گاهي اين چربي نمي تواند از سطح پوست خارج شود و در فوليكول محبوس مي شود پس از احتباس،باكتري هاي پوستي هم در آن تجمع مي كنند و در اثر تجمع چربي و باكتري آكنه بوجود ميآيد.آكنه در مناطق با چربي بيشتر مانند پوست صورت،گردن،سينه،پشت و بازوها بيشتر ديده مي شود. درمان هاي متفاوتي از جمله خوراكي ها،موضعي و ليزر در آكنه مورد استفاده قرار مي گيرند.

ليزر به دو طريق مي تواند روي آكنه(درمان جوش صورت) اثر كند يكي از طريق اثر روي باكتري هاي ايجاد كننده چربي به واسطه تاثير روي ماده پورفرين آزاد شده از باكتري و بدين ترتيب از بين رفتن باكتري عامل ايجاد آكنه و ديكري از طريق جرارت ،غدد چربي را از كار مي اندازد و از اين طريق باعث بهبود آكنه مي شود.

نتايج درمان و طول درمان بسته به فرد متفاوت مي باشد.

بازدید 3811 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور