رفع واریس صورت و بدن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

واریس نشانه ای شایع از نارسایی مزمن وریدی بوده که شیوع آن در جمعیت بالغ بر ۵ تا ۳۰ درصد تخمین زده شده است. بطور معمول رگ های واریس در پایین تنه (پاها و اطراف ناحیه تناسلی) ایجاد می شوند، با این حال برخی از افراد دچار واریس صورت می شوند.

 

به طور کلی زمانی که گردش خون در بدن ضعیف باشد، خون در سیاهرگ‌ها جمع شده و انباشتگی خون باعث کشیده و برجسته شدن سیاهرگ‌ها می‌شود. در نتیجه رگ‌ها از زیر سطح پوست دیده می‌شوند و عارضه ای بنام رگ‌های عنکبوتی و واریس بروز می‌یابد. رگ‌های عنکبوتی صورت غالباً کنار بینی و گاهی نیز در گونه‌ و چانه ایجاد می‌شود.

 

رگ‌های عنکبوتی و واریس صورت و پا (گشاد شدن رگ‌ها) عارضه‌هایی هستند که بسیاری از بزرگسالان به آنها دچار می‌شوند. این رگ‌های بیش از اندازه بزرگ بیشتر روی پا به‌چشم می‌خورند و همگام با افزایش سن وضوح بیشتری می‌یابند. این بیماری که در میان زنان شیوع بالاتری دارد، بیش از نیمی از بزرگسالان را درگیر می‌کند.

منظور از رگ‌های عنکبوتی چیست؟


رگ‌های عنکبوتی (با اصطلاح پزشکی تلانژکتازی) مجموعه‌ای از رگ‌های بسیار ظریف خونی هستند که در نزدیکی سطح پوست ایجاد می‌شوند. این رگ‌ها غالباً قرمز، آبی یا بنفش رنگ و شبیه به تار عنکبوت هستند که بیشتر روی صورت و پا دیده می‌شوند.

واریس چیست؟

منظور از واریس پا (گشادی رگ یا اتساع عروق) رگ‌های بیش از اندازه بزرگی است که عموماً روی پا به‌چشم می‌خورد. رگ‌های گشاد شده معمولاً آبی، بنفش یا همرنگ پوست هستند و به‌صورت رگ‌هایی برجسته، پیچ خورده و گشاد شده نمود می‌یابند که گاهی برجستگی آنها را از روی سطح پوست می‌توان لمس کرد.

بازدید 4505 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور