مسیر سایت

دستگاه لیزر موهای زائد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هیرسوتیسم یا موهای زائد به رشد

همه ما می دانیم که موهای ناخواسته یا زائد به موهایی گفته می شود که در مواضعی از بدن ایجاد می گردد و غیرمعمول بوده و رنگ تیره آنها نیز این رویش غیرطبیعی را بیش تر نمایان می سازد. رویش موهای زائد را عمدتا در نواحی چانه، لب فوقانی، نواحی دو طرف صورت، از محل ناف به طرف پایین و در فرورفتگی ناحیه کمر، به رنگ تیره و سیاه می توان مشاهده نمود.

ریشه هر مو دارای رنگدانه ای به نام ملانین بوده که در روند رشد مو، به تدریج این رنگدانه فعال گشته و تمامی بدنه یک مو را تیره و به رنگ های سیاه، قهوه ای و بلوند و غیره در می آورد.

مکانیسم اثر لیزر، بر بمباران و نابود ساختن رنگدانه یا ملانین موجود در ریشه مو استوار می باشد. در این روش با استفاده از لیزر، فولیکول موهای زاید کاملا تخریب می شود و امکان رشد موهای زاید در آن ناحیه خاص از بین می رود. این درمان در چندمرحله و طی چند هفته انجام می شود. نتیجه حاصل از این روش در اغلب مواقع، موفقیت آمیز و دائمی است.

مشکل اصلی لیزر این است که هزینه زیادی به بیمار تحمیل می کند. لیزر، آخرین و جدیدترین راه برای درمان موهای زاید است. ولی در هر حال باید انتظار شما از این روش درمانی هم معقول و واقع گرایانه باشد.پزشکان معتقدند اثر بخشی لیزر به اثبات رسیده است. پس از لیزر، برخی موها فورا می افتند ولی اغلب موها در عرض دو هفته از بین می روند.

موهای انتهایی بدن و با الگوی مردانه در نواحی حساس به هورمون های جنسی است که در بدن خانمها رشد میکند . این نواحی از بدن خانمها یا دارای موهای نازک است و یا اصلا مویی ندارد . شایعترین نواحی عبارتند از پشت لبها و اطراف چانه و سینه و شکم و پشت بدن. ایجاد ظاهر ناخوشایند در چهره و اندام بانوان باعث میشود که خانمها در محیط های اجتماعی دچار اضطراب شده و ازینکه دیگران به صورت آنها خیره شوند احساس بدی پیدا میکنند.

طرز کار لیزر مو:

لیزر مو روشی جدید و نسبتا دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن است. موهای بدن دارای رنگ دانه هایی هستند که ملانین نام دارد این رنگدانه ها در سطح پوست بدن نیز وجود دارد و متناسب با تراکم و تعداد این رنگدانه ها در سطح پوست ۶ مدل تیپ پوستی داریم که تیپ پوستی شماره یک شامل افراد بسیار سفید پوست است و تیپ پوستی شماره ۶ شامل افراد سیاه پوست کامل هستند و در این میان متناسب با درجه تیرگی پوست افراد درجات مختلفی به انها داده میشود. دستگاه های لیزر استاندارد با تاباندن امواج نوری تنظیم شده به سطح پوست و نفوذ این امواج تا عمق ۴ الی ۵ میلیمتر باعث میشود که این امواج جذب پوست و جذب تار مو بشود همزمان باعث گرم شدن پوست و گرم شدن تار مو میشود. اما با توجه به زیاد بودن مقدار ملانین در تار مو میزان گرم شدن تار مو و ریشه آن خیلی بیشتر است و به همین دلیل خیلی خوب باعث سوختن و از بین رفتن فولیکول مو میشود. بدین ترتیب مو از بین رفته و دیگر رشد نمی کند.

بازدید 1953 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور