دستگاه لاغری موضعی کویتیشن

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

این روزها دستگاه‌هایی پا به عرصه گذاشته‌اند که واردکنندگان و سازندگان آن‌ها ادعا می‌کنند، این دستگاه‌ها بدون هیچ درد، عمل جراحی و یا حتی عارضه‌ای باعث لاغری می‌شوند. این دستگاه‌های تازه‌نفس هنوز امتحان خود را پس نداده‌اند؛ و اثرات بلندمدت آن‌ها هنوز خود را نشان نداده است. در این مقاله سعی داریم یکی از این دستگاه‌ها، با عنوان کویتیشن( cavitation ) را معرفی نماییم.

 

دستگاه‌های لاغری موضعی که به منظور کاهش چربی در نقاط خاصی از بدن استفاده می‌شوند. با عناوین متفاوتی این روزها در کلینیک‌ها لاغری، مجموعه‌های ورزشی و حتی مراکز غیرمجاز مشاهده می‌شوند؛ این ها عبارتند از:

1. دستگاه کویتیشن

2. دستگاه آر اف

3. دستگاه کرایولیپولیز

4. LPG  و سایر دستگاه‌ها

هر یک از این دستگاه‌ها کارکرد مربوط به خود را دارد و با مکانیسم متفاوتی باعث کاهش چربی در نقاط خاصی از بدن می‌شوند. در این مقاله سعی می‌کنیم تا کارکرد و عوارض دستگاه کویتیشن را برای شما تشریح کنیم.

 

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن Cavitation یکی از بی خطر ترین و بدون درد ترین روش های لاغری موضعی میباشد که دارای تاییدیه FDAآمریکا میباشد.

 این روش با امواج صوتی(Ultra Sound) که تولید میکند دور چربی هارا حبابی تشکیل میدهد و این چربی ها شکسته میشوند. این روش با قرار دادن سر دستگاه روی ناحیه مورد نظر و با حرکات دورانی به همه سوی این امواج را به ناحیه تحت درمان میرساند.

اولین نکته ای که لازم است بدانید این است که تمامی روش هایی که بدون جراحی هستند و تاییدیه FDA امریکا را دارند کاملا بی خطر هستند اما برای نتیجه گیری نیازمند صبر و حوصله فرد میباشد .

_ چه افرادی مناسب این روش درمان هستند ؟

باید بدانید در روش لاغری موضعی با کویتیشن شما به هبچ عنوان وزن کم نمیکنید بلکه سایز کم میکنید.پس افرادی که اضافه وزن بالایی دارند بهتر است اول از طریق رژیم غذایی و ورزش مقداری وزن کم کنند و بعد از این روش به عنوان روش کمکی استفاده کنند.

افرادی که تناسب اندام نسبی دارند و چاقی موضعی مثلا در ناحیه شکم یا پهلو و یا ران پا دارند میتوانند روی این روش حساب کنند.

افرادی که سلولیت و یا به اصطلاح پوست پرتقالی شکل در نواحی مانند کنار ران  پشت ران  و در ناحیه باسن دارند میتوانند از این روش استفاده کنند.

_ چه نکاتی را در مورد این روش لاغری  باید بدانیم؟

قبل از انتخاب این روش و شرع درمان حتما وضعیت بدن شما و ناحیه تحت درمان باید  توسط پزشک تحت درمان بررسی شود . باید مشحص شود که شما گزینه مناسب برای استفاده از این روش هستید.

انجام آزمایش سونوگرافی کبد قبل از شروع درمان ضروری است. بهتر است کبد شما کبد چربی نباشد و یا درجه چرب بودن آن پایین باشد.

لازم است بدانید پزشکان عمومی میتوانند از این روش برای مراجع کنندگان خود استفاده کنند . این روشکاملا بی خطر بوده.

کویتیشن هفته ای 1 بار باید انجام شود و باید روز آن مشخص باشد . به تعویغ انداختن آن به هیچ عنوان توصیه نمیشود و اگر برنامه مشخصی برای آن ندارید بهتر است اصلا شروع نکنید.

_آیا  درمان چاقی موضعی با کویتیشن برگشت پذیر است؟

باید بدانید اگر تمامی امید خود را روی این روش درمان و یا حتی روش های دیگر لاغری  گذاشته اید سخت در اشتباهید.

تمامی روش های بی خطر نیازمند تلاش خود فرد نیز میباشد .

رژیم درمانی مناسب 

ورزش (به خصوص ورزش در ناحیه ای که با کویتیشن در حال درمان است)

خوردن آب فراوان در طول درمان  بسیار مهم است 

اگر این موارد به خوبی رعایت شوند نتیجه درمان بسیار رضایت بخش میباشد.

_ تعداد جلسات لاغری با کویتیشن چند جلسه میباشد؟

معمولا بین 4 تا 8 جلسه اما این روش درمان برای هر فرد به صورت مجزا میتواند متغیر باشد.

 این روش درمان در کلینیک های ام بی در مشهد و تهران در حال حاضر فعالیت میکند.

همچنین بازگانی ام بی واردات دستگاه  کویتیشن و عرضه و فروش آن را به صورت انحصاری برای کلینیک ها و مطب ها بر عهده دارد.

این دستکاه ها انواع مختلف دارند و یکی از کشورهایی که در تولید دستگاه کویتیشن پیش قدم بوده و هست کشورکره میباشد.

 

 

 

 

بازدید 4043 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور