لیزر الکس دایود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هنوز در دنیا هیچ سیستم لیزری ساخته نشده است که همزمان از دو لیزر سورس متفاوت الکساندرایت و دایود در یک دستگاه استفاده نماید زیرا در عمل تفاوت های فنی و ماهوی بسیاری بین این دو گروه از لیزرها وجود دارد که ترکیب چنین کاری را بسیار سخت یا غیر ممکن میسازد ، پس لیزرهایی که امروزه با نام لیزرهای الکس دایود میشناسیم همگی صرفا لیزر دایودی هستند و همگی دارای صرفا یک لیزر سورس نیمه هادی و دایودی میباشند .

در لیزرهای نیمه هادی با تزریق ناخالصی به سورس آن ها می توان طول موج های متفاوتی را دریافت نمود. که اخیرا برخی از شرکت های تولید کننده سورس لیزرهای دایود توانسته اند از لیزر دایود طول موج ۷۵۵ نانومتر را نیز دریافت نمایند. در واقع سیستمهایی که با عنوان الکس دایود مطرح می شوند، لیزر های دایودی هستند که از خود طول موج ۷۵۵ نانومتر ساطع می کنند و معمولا هم برای تغییر این طول موج نیازمند تعویض هندپیس میباشند و به غیر از طول موج که در این دستگاهها تغییر کرده تمام سیستم و عملکرد درمانی و میزان اثربخشی همانند لیزرهای دایود معمولی میباشد .

لیزر الکس دایود، ان دی یاگ با توجه به داشتن سه طول موج (755nm, 808nm, 1064nm) قابلیت نفوذ قدرتمندی به سه عمق مختلف از سطح پوست را دار است. از این رو این دستگاه لیزر دایود از بهترین و جدیدترین روش‌های درمان مؤثر لیزر موهای زائد است. این لیرز برای انواع مو (کرکی تا ضخیم) و انواع رنگدانه‌های پوستی (روشن تا تیره) مناسب است.

 

مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه

از مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه لیزر الکس دایود می‌توان به داشتن دو بُرد مجزا اشاره کرد.

علاوه بر قابلیت کارکردن همزمان دو بُرد با هم و تولید سه طول موج ترکیبی، توانایی کارکردن هریک از بُردها را به صورت جداگانه نیز دارد.

بطوریکه یک بُرد مختص به طول موج “الکساندرایت+اندیاگ” و یک بُرد دیگر مختص به طول موج “دایود+اندیاگ” می‌باشد.

بنابراین اپراتور دستگاه به راحتی می‌تواند با سوییچ کردن بر یک بُرد با تک طول موج الکساندرایت یا تک طول موج دایود نیز عمل حذف موهای زائد را برای مراجعه کننده انجام دهد.
علاوه بر وجود دو بُرد در این دستگاه لیزر می‌توان به تکنولوژی جدید آن با قابلیت سرعت شات بسیار بالا (۱ تا ۱۰ شات در هر ثانیه ) اشاره کرد.

این تکنولوژی توانایی شات زدن به صورت رولی را با تمام قدرت داراست، این تکنولوژی موجب کاهش چشمگیری در زمان انجام لیزر می‌شود و یکی از دلایل اصلی در اثر بخشی مؤثر عملکرد دستگاه این نوع لیزر می‌باشد.

 

مزایای دستگاه لیزر الکس دایود

  • یکی از بزرگ‌ترین مزایای دستگاه لیزر الکس دایود ان دی یاگ دارا بودن ۳ طول موج رفع موهای زائد است.
  • این ویژگی این اطمینان را می‌دهد که هر بیماری با هرنوع تنوع پوست و مویی را درمان خواهد کرد.
  • خوشبختانه این دستگاه توانسته عملکرد مثبت و قابل توجهی را با توجه به تنوع نوع و رنگ پوست و مو در تمامی نقاط ایران داشته باشد.
  • این دستگاه دارای 3 طول موج 755 نانومتر ، 808 نانومتر ، 1064 نانومتر است که به ترتیب الکس، دایود، و اندیاگ نامیده می‌شوند.
  • بنابراین کامل ترین دستگاه موجود در بازار است که توانایی درمان رفع موهای زاید در تمامی ۶ حالت نوع پوست را دارد.

مکانیسم و عملکرد دستگاه لیزر الکس دایود

این لیزر با اعمال انرژی (۲۲۰ ژول) در هر تک پالس بر روی هر سانتی متر مربع از پوست، موجب نفوذ پرتو لیزر به لایه اپیدرم می‌شود. در آن‌جا فوتون لیزر توسط ملانین موجود در فولیکول های موهای زائد جذب می‌گردد.
در طول این فرایند، فوتون لیزر به انرژی گرمایی در بدن می‌‌شود. به علت مجهز بودن دستگاه به دو موتور خنک‌کننده قوی، بدون وارد نمودن آسیب به بافت پوست در آن ناحیه، این انرژی جذب فولیکول‌های موهای زائد می‌‌‌شود. در نتیجه ریشه‌ی مو را از بین می‌برد. به مرور زمان حذف دائمی موهای زائد رخ خواهد داد.

ویژگی های دستگاه لیزر الکس دایود:

1- دارای سه طول موج الکساندرایت و دایود و LONG PULSE ND:YAG
2- جذب انرژی بهینه و سرعت بالا با استفاده از حالت FHR
3- سیستم خنک کننده قدرتمند و بسیار قوی تا دمای (10-) درجه
4- سرعت شات بسیار بالا ( 10 – 1 شات در ثانیه )
5- قابلیت تنظیم برای جذب انرژی در عمق های مختلف با تغییر PLUSE DURATION
6- دارای سطح مقطع بزرگ (12*23 mm مربع)
7- قابلیت استفاده برای تیپ های مختلف مو ( کرک تا ضخیم)
8- قابلیت استفاده و برای تیپ های مختلف پوست ( روشن تا تیره )
9- رعایت اصول آرگونومیک در طراحی دستگاه و هندپیس جهت افزایش ایمنی و حفاظت از پزشک و بیمار
10- بدون خطر سوختگی و درد بر روی پوست

بازدید 403 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور